Przy pracy na budowie potrzebne są różnego rodzaju narzędzia, ciężki sprzęt (koparki), betoniarki, rusztowania, drabiny i nie tylko. Wśród potrzebnych maszyn i narzędzi spotkamy również te mniej znane, które są jednocześnie bardzo praktyczne. Jednym z takich urządzeń jest sito budowlane, które bardzo ułatwia pracę szczególnie jeżeli mówimy o przygotowaniu materiałów budowlanych: tynków, zapraw itd.

Sito budowlane składa się z siatki naciągniętej na specjalny stelaż. Przy jego użyciu można przesiewać piasek, żwir oraz inne materiały tynkarskie. Sitem bez problemu oddzielimy od siebie suche oraz wilgotne materiały, pozbywając się przy okazji zanieczyszczeń oraz grudek. Otrzymujemy w ten sposób lepszą konsystencję materiału, który zyskuje równą strukturę, jest czysty, co pozwala na użycie go w zaprawie murarskiej. Sprzedawane w marketach budowlanych oraz sklepach narzędzia są złożone z siatki marszczonej przemysłowo oraz stelaża. Zamontowana siatka ze stalowymi otworami zapobiega przytykaniu się konstrukcji, dodatkowo jest ona odporna na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Wyróżniamy dwa rodzaje sit: poziome i pionowe. Oba działają w rożny sposób i tak na sito poziome materiał przygotowany do przesiania wrzucamy bezpośrednio na urządzenie. Niewielkie ziarenka opadną na podłoże, z kolei cała reszta zatrzyma się na górze sita. Przy pionowej wersji sita materiał do przesiania zarzucamy pod kątem przy użyciu łopaty. Opadające, niechciane elementy opadną na kratkę, można zsypać i wywieźć, gdyż nie będą nam one potrzebne.

Sito budowlane – niezbędne do przesiewania?

Sito budowlane zdaje egzamin w przypadku, gdy potrzebujemy w dogodny sposób oddzielić zbędny, duży gruz od materiału sypkiego. W marketach i sklepach budowlanych znajdziemy w ofercie sita posiadające różnorakiej wielkości otwory. Ułatwia to wykorzystanie narzędzia w wielu różnych branżach, od budownictwa po rolnictwo. Podstawowym zadaniem, które łatwiej zrealizujemy przy użyciu sita jest przygotowanie betonu. Przy wszelkiego rodzaju zaprawach koniecznej jest pozbycie się  wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń tj. ziemi uprawnej, drewnianych fragmentów, czy pyłów. Czysty piasek jest niezbędny do wykonania zapraw cementowych oraz wapiennych, ale również przy układaniu gładzi oraz tynku. Z kolei w rolnictwie sito sprawdzi się jako narzędzie do użyźniania gleby lub przesiewania nasion, zbóż. http://mrowka-kadzidlo.pl

Kategorie: Zdrowie